Уест Хям спря пропадането си, като записа първа победа за сезона, надвивайки Астън Вила с 1:0 като гост  4-ия кръг.

Пабло Форналс отбеляза късметлийския гол за Чуковете в 74-ата минута, когато след негов удар топката рикошира и заблуди вратаря Емилиано Мартинес.

Попадението бе първо за лондончани, които и сега не бяха особено впечатляващи, но все пак съумяха да вземат всичките точки, което бе и най-важното за тях.

Вила също остава с 3 точки, но напрежението върху Стивън Джерард ще се увеличи, защото тимът му определено не оправдава очакванията.

Гол на домакините през първото полувреме след  корнер бе отменено от ВАР заради излизането на топката извън терена, а след това отборът така и не успя да направи нещо особено, регистрайки 9-а загуба в 15 мача и предизвиквайки освиркванията от феновете си.

В друг мач Уулвърхемтън и Нюкасъл завършиха 1:1 след два хубави гола. Рубен Невеш вкара през първото полувреме за Вълците, но в 90-ата минута Алан Сен-Максимен изравни с фантастичен шут от въздуха. Така Свраките останаха без загуба и имат 6 точки, а Уулвс са без победа с 2.